Nauczyliśmy naszych uczniów wyrażać prośby, a teraz proszą cały czas – nawet jeśli to, czego chcą, nie jest dostępne! Zdarza się, że rodzice i nauczyciele mają trudności ze wskazaniem „nie”. Być może po każdej kolejnej prośbie ze strony Twojego ucznia masz ochotę usunąć obrazek z urządzenia lub wyjąć go z książki komunikacyjnej. To nieetyczne! Podczas tego webinarium na żywo skupiamy się na tym, jak nauczyć naszych uczniów spokojnego reagowania na „nie”. Uczestnicy nauczą się planowania i wdrażania etycznych, praktycznych i skutecznych strategii mówienia „nie”, „nie teraz” i „czekaj” niezależnie od sposobu komunikacji ucznia.

Dowiesz się

  • Określić które umiejętności komunikacyjne muszą być w repertuarze ucznia przed wprowadzeniem uczenia umiejętności omawianych na tym spotkaniu.
  • Wymienić trzy różne strategie wizualnego przedstawiania „nie” / „nie teraz”
  • Porównać, w jaki sposób dwie z tych strategii mogą być wykorzystane w przypadku ucznia, który potrafi czytać/pisać i tych, którzy nie potrafią
  • Określić zasadność uczenia tolerowania przez ucznia odroczenia lub odmowy dostępu do preferowanego przedmiotu czy aktywności.

Szczegóły warsztatu

Agenda: 17:00 - 19:00
Rejestracja:16:45

Znajdź ten warsztat