Filmy PECS i więcej

Czteroczęściowa seria filmów o Picture Exchange Communication System® (PECS®)

Dowiedz się więcej o Picture Exchange Communication System (PECS). Poruszane tematy obejmują: Wstęp do PECS, Przygotowanie do PECS, Ogólny zarys faz PECS oraz Wskazówki, jak skutecznie wykorzystać PECS.

Część 1: Wstęp do PECS: wywiad z dr. Andym Bondy, współtwórcą PECS

W pierwszej z czterech części serii filmów o PECS, współtwórca PECS i współzałożyciel firmy Pyramid Educational Consultants, dr Andy Bondy, udziela dla nas wywiadu.  Dr Bondy opisuje model PECS, opisuje filozofię stanowiącą podstawę PECS oraz wyjaśnia, kto skorzysta na PECS.​​
Obejrzyj wideo

Część 2: Przygotowanie do PECS

W drugiej z czterech części serii filmów o modelu PECS, logopeda z Vancouver, Karen Neill, wyjaśnia, jak przygotować ucznia i środowisko do wdrożenia modelu PECS.​

Obejrzyj wideo

Część 3: Ogólny zarys faz PECS

W trzeciej z czterech części serii filmów o modelu PECS konsultant ds. edukacji i zachowania, Erin Yorke, opisuje i przedstawia ogólny zarys sześciu (6) faz wdrażania modelu PECS.

Obejrzyj wideo

Część 4: Wskazówki, jak skutecznie wykorzystać PECS

W ostatniej części serii filmów o modelu PECS, logopeda z Vancouver, Karen Neill, przedstawia sugestie, które pomogą ci skutecznie wykorzystać PECS.

Obejrzyj wideo

Powyższe filmy zostały stworzone przez Provincial Outreach Program for Autism and Related Disorders, w skrócie POPARD, we współpracy z Pyramid Education. Nie są to w zamierzeniu materiały szkoleniowe. Aby uzyskać więcej informacji o PECS i/lub dowiedzieć się o możliwościach szkoleniowych, zachęcamy do kontaktu na adres zenon@pecs.com.

Szczególne podziękowania kierujemy do Donya Banzhof, Alexis MacPherson, Erin Yorke, Karen Neill, Joy McGowan oraz Brada Almond za pomoc w tworzeniu serii materiałów wideo.

Więcej filmów możesz obejrzeć na naszym kanale na YouTube:

Klarowny Obraz: Zastosowanie I Korzyści PECS

Posłuchaj Lori Frost, MS, CCC-SLP, która wprowadza słuchacza do tematu Picture Exchange Communication System (PECS) oraz podsumowuje sześć faz protokołu, omawia mity i fakty związane z PECS oraz ogólny zarys badań naukowych dotyczących tej metody.
Obejrzyj wideo

Moc PECS: Księga Z Podziękowaniami Od Rodziców, Personelu I Uczniów

W 2016 roku założyciele Pyramid oraz autorzy PECS, Andrew Bondy, PhD, oraz Lori Frost, MS, CCC-SLP, odwiedzili szkołę Saplings w Poznaniu, gdzie otrzymali cudowną książkę wykonaną przez rodziców i nauczycieli w podziękowaniu za PECS, przedstawiającą niesamowity wpływ PECS na życie ich dzieci. Tak nas to oczarowało, że postanowiliśmy się tym podzielić!

Obejrzyj wideo

Czteroczęściowy Wywiad Z Dr. Andrew Bondy Oraz Lori Frost

Posłuchaj, jak twórcy PECS oraz założyciele Pyramid Educational Consultants, Andy Bondy, PhD, oraz Lori Frost, MS, CCC-SLP, opowiadają o PECS, Pyramid Approach to Education, a także produktach oraz tworzeniu i rozwoju Pyramid Educational Consultants.

Część 1: Utworzenie PECS

© Copyright 2013, Pyramid Educational Consultants

Obejrzyj wideo

Część 2: Opracowanie Podejścia Pyramid do Edukacji

© Copyright 2013, Pyramid Educational Consultants
Obejrzyj wideo

Część 3: Założenie firmy Pyramid Educational Consultants

© Copyright 2013, Pyramid Educational Consultants
Obejrzyj wideo

Część 4: Międzynarodowy rozwój firmy Pyramid Educational Consultants

© Copyright 2013, Pyramid Educational Consultants
Obejrzyj wideo

Darmowe Webcasty

Opracowane przez Andy’ego Bondy, PhD oraz Lori Frost, MS, CCC-SLP, współzałożycieli Pyramid Education oraz współtwórców Picture Exchange Communication System (PECS)

Dowiedz się więcej o naszych najpopularniejszych tematach: PECS, Podejście Pyramid do Edukacji, emocje i zachowanie werbalne. Nasze transmisje obejmują pokazy slajdów oraz narrację audio. Do aktualnych tytułów należą: I am the Master of My Emotions (Jestem władcą moich emocj), PECS and Skinner’s Verbal Behavior (PECS oraz zachowanie werbalne Skinnera), A Clear Picture: The Use and Benefits of PECS (Jasny obraz: zastosowanie i korzyści PECS) oraz The Pyramid Approach for Parents and Professionals Podejście (Pyramid dla rodziców i specjalistów).

Podejście Pyramid Dla Rodziców I Specjalistów

25 minut
Webcast rozpoczyna się od krótkiego opisu Podejścia Pyramid do Edukacji – unikatowego modelu nauczania opracowanego przez dr. Andrew Bondy w oparciu o zasady szerokiego spektrum stosowanej analizy zachowania.
Obejrzyj wideo

Ogólny opis
Podczas transmisji omawiane są po krótce podstawowe elementy Pyramid, w tym czynności funkcjonalne, systemy wzmocnień, umiejętności komunikacyjne/społeczne, a także kontekstowo niepoprawne zachowania i ich alternatywy. W następnej kolejności opisywane są najważniejsze elementy Pyramid, czyli generalizacja, tworzenie skutecznych lekcji, strategie nauczania, minimalizowanie i poprawianie błędów, a także zbieranie danych i analiza.

Webcast Pyramid Approach for Parents and Professionals jest przeznaczona dla wszystkich członków zespołu pedagogicznego, którzy chcieliby się dowiedzieć więcej o Podejściu Pyramid do edukacji, w tym logopedów, rodziców, nauczycieli, paraprofesjonalistów, analityków zachowania, psychologów, pracowników socjalnych i innych specjalistów, którzy świadczą usługi dla osób z zaburzeniami rozwojowymi lub z takimi osobami mieszkają.

Podczas tego webcastu nauczysz się:

 • jak skutecznie wdrożyć Podejście Pyramid do Edukacji,
 • istoty nauczania umiejętności komunikacji funkcjonalnej,
 • jak stwarzać możliwości do nauczania.

Prowadzący: Andy Bondy, PhD
Zapraszamy do uczestnictwa w Szkoleniu Pyramid Approach to Education aby dowiedzieć się więcej o Pyramid Approach to Education. Można również zobaczyć nasz aktualny plan szkoleń.

Jestem Panem Moich Emocji

45 minut
Posłuchaj, jak Andy Bondy, PhD, wyjaśnia, dlaczego tak wiele dzieci, szczególnie dzieci z autyzmem, ma trudności w nabywaniu języka związanego z wyrażaniem emocji i identyfikowaniem emocji u innych ludzi. Dr Andy Bondy przedstawia te informacje w prosty i przystępny sposób, umożliwiając nawet laikowi zrozumienie omawianych koncepcji.
Obejrzyj wideo

Ogólny opis
W swojej książce zatytułowanej „Zachowanie werbalne” („Verbal Behavior”) B.F. Skinner zawarł istotne wskazówki dotyczące analizy języka. Podkreśla on, jak ważne jest, aby skupić się na funkcji różnych aspektów komunikacji. Jego analiza zawiera bardzo interesujący rozdział na temat, jak on nazywa, „prywatnych zdarzeń”. Dotyczy to sposobu, w jaki uczymy się rozmawiać o rzeczach, które dzieją się w nas. „I am the Master of my Emotions” stanowi przegląd tradycyjnych metod nauczania dzieci z autyzmem, jak wyrażać swoje emocje, a także jak reagować na emocje wyrażane przez inne osoby. Dr Andrew Bondy wyjaśnia również, jak uwzględniać różne lekcje dotyczące emocji oraz jak włączyć analizę Skinnera do opracowywania skutecznych lekcji. Lekcje te mogą być przeznaczone dla bardzo małych dzieci, nastolatków lub dorosłych, którzy wciąż mają trudności w tym obszarze. Transmisja wyjaśnia, dlaczego ten obszar jest taki trudny dla osób z autyzmem i proponuje strategie nauczania, które mogą doprowadzić do pomyślnego nabycia tych złożonych umiejętności językowych.

Webcast I am the Master of my Emotions jest przeznaczony dla wszystkich członków zespołu pedagogicznego, którzy chcieliby się dowiedzieć więcej o języku emocji, w tym logopedów, rodziców, nauczycieli, paraspecjalistów, analityków zachowania, psychologów, pracowników socjalnych i innych specjalistów, którzy świadczą usługi dla osób z zaburzeniami rozwojowymi.

Podczas tej transmisji nauczysz się:

 • opisywać, jak dzieci zwykle uczą się mówić o „zdarzeniach prywatnych”,
 • na jaki rodzaj informacji dorośli reagują, ucząc dzieci mówienia o swoich emocjach, oraz czego może brakować w przypadku dzieci z autyzmem,
 • dlaczego tradycyjne podejścia do nauczania „języka emocji” mogą nie przynosić efektów oraz jak można je poprawić,
 • jak wykorzystać istniejące wyrazy emocji i jak stworzyć sytuacje, które mogą wywołać takie uczucia,
 • dlaczego „prawdziwe” nauczanie nie jest tak naprawdę łatwe,
 • dlaczego przydatne byłoby uczestnictwo w całodniowych warsztatach „The Language of Emotions” („Język emocji”).

Prowadzący: Andy Bondy, PhD
Zapraszamy do uczestnictwa w warsztatach The Language of Emotions, aby dowiedzieć się więcej na ten temat. Można również zobaczyć nasz aktualny plan szkoleń.

PECS I Zachowanie Werbalne Skinnera

60 minut
Posłuchaj, jak Andy Bondy, PhD oraz Lori Frost, MS, CCC-SLP, wyjaśniają sposób, w jaki książka B.F. Skinnera może pomóc każdemu zrozumieć, jak można patrzeć na język z behawioralnego punktu widzenia. Informacje przedstawiane są w prosty i przystępny sposób, umożliwiając nawet laikowi zrozumienie omawianych koncepcji.
Obejrzyj wideo

Ogólny opis
W swojej książce „Zachowanie werbalne” („Verbal Behavior”) Skinner zawarł ważną behawioralną analizę języka. Pokazuje on, jak możemy patrzeć na podstawowe jednostki językowe oraz określić, w jaki sposób są one systematycznie powiązane z istotnymi aspektami środowiska. Rozumiejąc, jak wspomniane jednostki językowe – zwane werbalnymi zachowaniami sprawczymi – są nabywane, możemy lepiej zaplanować pomoc uczniom z problemami z komunikacją w doskonaleniu zarówno prostych jednostek, jak i bardziej złożonych elementów języka. Jego analiza podkreśla, że forma ani sposób komunikacji nie są tak ważne, jak funkcjonalne rozumienie jednostek językowych. Na przykład poproszenie o jabłko prowadzi do innego rezultatu niż komentowanie jabłka. Mówienie o jabłku, które znajduje się przed nami, jest inne niż mówienie o jabłku, które zjedliśmy wczoraj. Analiza Skinnera wyjaśnia również, dlaczego niektóre elementy języka – np. „Naprawdę chciałbym to jabłko” – są tak trudne do nauczenia dla osób z autyzmem. Wreszcie prowadzący podkreślają, że analiza ta może przydać się każdemu – rodzicom i specjalistom różnych dziedzin nauki.

Transmisja PECS and Skinner’s Verbal Behavior jest przeznaczona dla wszystkich członków zespołu pedagogicznego, którzy chcieliby się dowiedzieć więcej o „Zachowaniu werbalnym” Skinnera, w tym logopedów, rodziców, nauczycieli, asystentów specjalistów, analityków zachowania, psychologów, pracowników socjalnych i innych specjalistów, którzy świadczą usługi dla osób z zaburzeniami rozwojowymi.

Podczas tej transmisji nauczysz się:

 • definiować „zachowanie werbalne” oraz zachowanie „wokalne”,
 • nazywać trzy bodźce poprzedzające zachowania werbalne,
 • wymieniać trzy główne werbalne zachowania sprawcze,
 • odróżniać czyste od wielokrotnie kontrolowanych werbalnych zachowań sprawczych

Prowadzący: Andy Bondy, PhD and Lori Frost, MS, CCC-SLP

Zapraszamy do uczestnictwa w warsztatach Analizowanie i doskonalenie komunikacji, aby dowiedzieć się więcej na ten temat. Można również zobaczyć nasz aktualny plan szkoleń.

Nasze transmisje to pokazy slajdów z narracją audio, które można obejrzeć za pośrednictwem naszej strony Internetowej na swoim komputerze. Proszę mieć na uwadze, że transmisje nie są emitowane na żywo i nie umożliwiają interakcji między prowadzącymi, a słuchaczami. Transmisje mają charakter wyłącznie poglądowy i nie mają na celu zastąpienia warsztatów szkoleniowych w określonych dziedzinach.