Strona Główna » O nas » Nasza Firma

Nasza Firma

Celem Pyramid jest pomaganie osobom z zaburzeniami rozwojowymi, autyzmem i/lub zaburzeniami komunikacji w kształtowaniu własnego życia oraz nauczenie współżycia w otaczającym ich świecie. Dzięki połączeniu szerokiego spektrum stosowanej analizy zachowania, praktyk opartych na badaniach naukowych i wieloletniemu doświadczeniu, dajemy uczniom możliwość przekazania Ci czego chcą, czego potrzebują, co widzą, a także projektujemy środowiska edukacyjne, które są potrzebne do nauki oraz rozwoju w kierunku większej niezależności.

 

Firma została założona w 1992 przez dr Andy’ego Bondy oraz mgr Lori Frost, CCC-SLP, twórców Picture Exchange Communication System (PECS) oraz Podejścia Pyramid do Edukacji. Opracowali oni praktyczne metody skoncentrowane na rozwijaniu komunikacji funkcjonalnej oraz uczeniu i stosowaniu odpowiednich strategii nauczania, aby wspierać uczniów w ich codziennych środowiskach i czynnościach. Wraz z ekspansją firmy na terenie Stanów Zjednoczonych oraz na inne kraje, coraz więcej uczniów w każdym wieku a także ich rodzin, nauczycieli i zespołów terapeutycznych, korzysta z PECS i modelu Pyramid.

Nasze Wartości

Jesteśmy pełną pasji, innowacyjną organizacją, której misją jest wprowadzanie pozytywnych zmian w życiu ludzi. Doceniamy kreatywne i oparte na współpracy rozwiązania przyczyniające się do rozwoju naszych klientów i pracowników. Rzetelnie zbierane dane pozwalają nam dostosowywać nasze oddziaływania do ciągle zmieniających się warunków oraz indywidualnych potrzeb uczniów, ich rodzin i środowisk, którym są dedykowane nasze działania.

Nasz zespół składa się ze specjalistów różnych dziedzin na całym świecie, których wspólną pasją jest dostarczanie ludziom w każdym wieku umiejętności, które pomogą im kierować swoim życiem w teraźniejszości, jak i w przyszłości. Zapewniamy szeroką gamę szkoleń, między innymi dotyczące PECS, Podejścia Pyramid do Edukacji oraz komunikacji i zachowania. Oferujemy doradztwo w domu, szkole, pracy i społeczeństwie, aby pomóc Tobie i Twojemu zespołowi zrozumieć, które strategie sprawdzą się najlepiej u Twojego ucznia. W razie pytań lub chęci nawiązania kontaktu z innymi osobami, mającymi podobne problemy, zapraszamy do dołączenia do naszej społeczności internetowej. Oferujemy również szeroką gamę produktów przeznaczonych do stosowania z metodą PECS oraz do pomocy uczniom w klasie, społeczeństwie oraz w ich życiu codziennym. Dostępne są materiały wideo przedstawiające nasze produkty. Z chęcią pomożemy ci wybrać odpowiednie dla Ciebie materiały.

Wiemy z jakim oddaniem pomagasz swojemu uczniowi ułożyć sobie życie w najlepszy możliwy sposób. Chcielibyśmy pomóc Ci w tym procesie.

Historia / Oś Czasu

Kiedy rodzice i nauczyciele zaczęli zauważać pozytywne efekty strategii opracowanych przez Lori Frost, MS,CCC-SLP oraz dr Andy’ego Bondy w celu pomagania dzieciom w otoczeniu szkolnym, para zaczęła otrzymywać wiele próśb o przeszkolenie innych we wdrażaniu ich systemów. Następnym etapem było założenie spółki, która miała umożliwić im wdrażanie Picture Exchange Communication System (PECS) oraz Podejścia Pyramid do Edukacji szerszemu gronu osób. Tak w 1992 powstała spółka Pyramid Educational Consultants. Poprowadzili swoje pierwsze warsztaty w Teksasie w 1993 i krótko po tym firma szybko powiększyła się o dodatkowych konsultantów, aby móc prowadzić szkolenia i wspierać indywidualnych klientów. Specjaliści z innych krajów również zaczęli ubiegać się o szkolenia i w rezultacie w Wielkiej Brytanii został założony pierwszy zagraniczny oddział Pyramid, a następnie kolejne oddziały w innych krajach. Sprawdzone i wspierane przez ekspertów na przestrzeni lat, materiały dotyczące PECS i Podejścia Pyramid zostały przetłumaczone na wiele języków, powiększając tym samym możliwość komunikacji i tworzenia strategii nauczania uczniom na całym świecie.

Gdzie Jesteśmy Dzisiaj

Oddział Pyramid
Usługi świadczone przez Pyramid

Nasi konsultanci działają w krajach na całym świecie, dostarczając skutecznych strategii uczenia i pozytywnych zmian osobom o różnych potrzebach, celach i perspektywach. Picture Exchange Communication System (PECS) oraz Podejście Pyramid do Edukacji są szeroko cenione w dziedzinie autyzmu i stosowanej analizy zachowania oraz zyskały zaufanie osób stosujących je na co dzień do komunikacji, nauki, pracy i życia. Dotychczas nasze podstawowe prace – Podręcznik szkoleniowy PECS oraz Podejście Pyramid do edukacji – zostały zaktualizowane i przetłumaczone na 15 języków. Pyramid ma swoje oddziały w 15 krajach i wciąż się rozwija. Ponadto współpracujemy z lokalnymi organizacjami na całym świecie, aby zapewnić dostęp do naszych metod każdemu, kto może czerpać z nich korzyści.

Komu Pomagamy

Dzieci I Dorośli

Nasze usługi dedykowane są niesieniu pomocy osobom z autyzmem i wieloma innymi zaburzeniami, od opóźnienia rozwoju i niepełnosprawności fizycznej i intelektualnej do zaburzenia słuchu, uszkodzeń mózgu oraz wszelkich innych schorzeń, które stanowią przeszkodę w codziennym funkcjonowaniu. Dzięki Picture Exchange Communication System (PECS) uczniowie z ograniczoną zdolnością komunikacji zyskują głos, ucząc się interakcji i rozwijania różnych umiejętności. Za pomocą Podejścia Pyramid do Edukacji dostosowujemy klasę do różnorodnych potrzeb uczniów, pomagając im uczyć się skutecznie od samego początku. Tych samych narzędzi używamy, aby pomóc nastolatkom i dorosłym radzić sobie w szkole, pracy i społeczeństwie. Pomagamy im rozwijać umiejętności funkcjonalne, które mogą zastosować do codziennych interakcji i czynności.

Do każdej osoby podchodzimy indywidualnie, najpierw wsłuchując się w to, co dana osoba chce osiągnąć, a następnie wdrażając plan, który najlepiej sprawdzi się w danym zespole. Możemy spotkać się z Tobą w dowolnym miejscu oraz w dowolny odpowiadający Ci sposób – w domu, szkole lub centrum terapii, na żywo, przez Internet, przez telefon, lub w formie konsultacji wideo.

Specjaliści

Poprzez nasze szkolenia i warsztaty dajemy specjalistom narzędzia, których potrzebują, aby od razu rozpocząć nauczanie ich uczniów umiejętności funkcjonalnych. Dzięki podstawom teoretycznym, praktycznym przykładom oraz możliwościom praktycznych ćwiczeń z doświadczonym konsultantem, każdy z naszych warsztatów przygotuje Cię do wdrożenia naszych protokołów. Nasze warsztaty, w których uczestniczą specjaliści z różnych dziedzin, obejmują szeroką gamę tematów. Jakąkolwiek pełnisz rolę i z kimkolwiek pracujesz, naszym celem jest zapewnienie wskazówek, jak dostosować nasze metody do Twojego szczególnego środowiska.

 Nasi konsultanci współpracują ze szkołami i innymi placówkami, aby pomóc im wykorzystać nasze systemy w celu stworzenia lepszych środowisk do nauki. Dając każdemu uczniowi umiejętności funkcjonalne, których potrzebują do radzenia sobie w codziennym życiu, stwarzamy otwarte, interaktywne środowisko do nauki, w którym każdy otrzymuje wsparcie pomagające osiągać swój potencjał. Pomożemy ci w organizacji Twojej klasy oraz przygotowaniu programu terapeutycznego w oparciu o Podejście Pyramid, zapewnimy wsparcie Twojemu zespołowi w ustalaniu i osiąganiu wspólnych celów, a także pomożemy przezwyciężać ewentualne pojawiające się przeszkody.

Rodziny

Zdolność do komunikacji pozwala wszystkim członkom rodziny cieszyć się życiem i stawać się lepszymi we wspieraniu siebie nawzajem. Nasze strategie mają na celu pomagać osobom w osiąganiu sukcesu nie tylko w sali lekcyjnej, lecz również w domu, w społeczeństwie i gdziekolwiek się znajdują, a opiekunowie i rodzeństwo to istotni uczestnicy tego procesu. Nasze narzędzia zaprojektowaliśmy tak, aby były przydatne dla wszystkich członków rodziny i łatwe do włączenia w napiętych grafikach, zapewniając możliwości komunikacji i rozwoju umiejętności przez cały tydzień. Niektóre rodziny współpracują z nami tylko na początku, aby uczeń zaczął się komunikować, z innymi natomiast wypracowaliśmy wieloletnie relacje. Nieważne, ile czasu spędzimy z Twoją rodziną, chcemy pomóc Ci osiągnąć Twoje cele.

Rodzice uczestniczący w naszych szkoleniach uczą się, jak stosować nasze metody poprzez praktyczne porady, demonstracje oraz scenki. Nasi konsultanci poprowadzą Cię przez podstawy teoretyczne i przygotują do stosowania tych narzędzi i strategii z Twoim dzieckiem od zaraz. Zawsze z chęcią udzielimy Ci wskazówek, w miarę robienia postępów, odpowiadając na pytania i pomagając stawiać czoła wszelkim wyzwaniom.