Celem Pyramid jest pomaganie osobom z zaburzeniami rozwojowymi, autyzmem i/lub zaburzeniami komunikacji w kształtowaniu własnego życia oraz nauczenie współżycia w otaczającym ich świecie. Dzięki połączeniu szerokiego spektrum stosowanej analizy zachowania, praktyk opartych na badaniach naukowych i wieloletniemu doświadczeniu, dajemy uczniom możliwość przekazania Ci czego chcą, czego potrzebują, co widzą, a także projektujemy środowiska edukacyjne, które są potrzebne do nauki oraz rozwoju w kierunku większej niezależności.

 

Firma została założona w 1992 przez dr Andy’ego Bondy oraz mgr Lori Frost, CCC-SLP, twórców Picture Exchange Communication System (PECS) oraz Podejścia Pyramid do Edukacji. Opracowali oni praktyczne metody skoncentrowane na rozwijaniu komunikacji funkcjonalnej oraz uczeniu i stosowaniu odpowiednich strategii nauczania, aby wspierać uczniów w ich codziennych środowiskach i czynnościach. Wraz z ekspansją firmy na terenie Stanów Zjednoczonych oraz na inne kraje, coraz więcej uczniów w każdym wieku a także ich rodzin, nauczycieli i zespołów terapeutycznych, korzysta z PECS i modelu Pyramid.

Nasza Misja

Pyramid Educational Consultants to certyfikowane źródło Podejścia Pyramid do Edukacji oraz Picture Exchange Communication System (PECS). Naszym celem jest świadczenie najwyższej jakości usług edukacyjnych, szkoleń, konsultacji oraz wsparcia na rzecz rodziców, opiekunów oraz specjalistów w dziedzinie autyzmu i zaburzeń rozwojowych. Za pomocą funkcjonalnych, praktycznych i opartych na dowodach metodach uczymy, jak skutecznie się komunikować, niezależnie funkcjonować oraz być produktywnym w swojej szkole, domu, miejscu zatrudnienia oraz społeczeństwie.

Nasz zespół składa się ze specjalistów różnych dziedzin na całym świecie, których wspólną pasją jest dostarczanie ludziom w każdym wieku umiejętności, które pomogą im kierować swoim życiem w teraźniejszości, jak i w przyszłości. Zapewniamy szeroką gamę szkoleń, między innymi dotyczące PECS, Podejścia Pyramid do Edukacji oraz komunikacji i zachowania. Oferujemy doradztwo w domu, szkole, pracy i społeczeństwie, aby pomóc Tobie i Twojemu zespołowi zrozumieć, które strategie sprawdzą się najlepiej u Twojego ucznia. W razie pytań lub chęci nawiązania kontaktu z innymi osobami, mającymi podobne problemy, zapraszamy do dołączenia do naszej społeczności internetowej. Oferujemy również szeroką gamę produktów przeznaczonych do stosowania z metodą PECS oraz do pomocy uczniom w klasie, społeczeństwie oraz w ich życiu codziennym. Dostępne są materiały wideo przedstawiające nasze produkty. Z chęcią pomożemy ci wybrać odpowiednie dla Ciebie materiały.

Wiemy z jakim oddaniem pomagasz swojemu uczniowi ułożyć sobie życie w najlepszy możliwy sposób. Chcielibyśmy pomóc Ci w tym procesie.

Historia / Oś Czasu

Kiedy rodzice i nauczyciele zaczęli zauważać pozytywne efekty strategii opracowanych przez Lori Frost, MS,CCC-SLP oraz dr Andy’ego Bondy w celu pomagania dzieciom w otoczeniu szkolnym, para zaczęła otrzymywać wiele próśb o przeszkolenie innych we wdrażaniu ich systemów. Następnym etapem było założenie spółki, która miała umożliwić im wdrażanie Picture Exchange Communication System (PECS) oraz Podejścia Pyramid do Edukacji szerszemu gronu osób. Tak w 1992 powstała spółka Pyramid Educational Consultants. Poprowadzili swoje pierwsze warsztaty w Teksasie w 1993 i krótko po tym firma szybko powiększyła się o dodatkowych konsultantów, aby móc prowadzić szkolenia i wspierać indywidualnych klientów. Specjaliści z innych krajów również zaczęli ubiegać się o szkolenia i w rezultacie w Wielkiej Brytanii został założony pierwszy zagraniczny oddział Pyramid, a następnie kolejne oddziały w innych krajach. Sprawdzone i wspierane przez ekspertów na przestrzeni lat, materiały dotyczące PECS i Podejścia Pyramid zostały przetłumaczone na wiele języków, powiększając tym samym możliwość komunikacji i tworzenia strategii nauczania uczniom na całym świecie.

Gdzie Jesteśmy Dzisiaj

Oddział Pyramid
Usługi świadczone przez Pyramid

Nasi konsultanci działają w krajach na całym świecie, dostarczając skutecznych strategii uczenia i pozytywnych zmian osobom o różnych potrzebach, celach i perspektywach. Picture Exchange Communication System (PECS) oraz Podejście Pyramid do Edukacji są szeroko cenione w dziedzinie autyzmu i stosowanej analizy zachowania oraz zyskały zaufanie osób stosujących je na co dzień do komunikacji, nauki, pracy i życia. Dotychczas nasze podstawowe prace – Podręcznik szkoleniowy PECS oraz Podejście Pyramid do edukacji – zostały zaktualizowane i przetłumaczone na 15 języków. Pyramid ma swoje oddziały w 15 krajach i wciąż się rozwija. Ponadto współpracujemy z lokalnymi organizacjami na całym świecie, aby zapewnić dostęp do naszych metod każdemu, kto może czerpać z nich korzyści.

Komu Pomagamy

Dzieci I Dorośli

Nasze usługi dedykowane są niesieniu pomocy osobom z autyzmem i wieloma innymi zaburzeniami, od opóźnienia rozwoju i niepełnosprawności fizycznej i intelektualnej do zaburzenia słuchu, uszkodzeń mózgu oraz wszelkich innych schorzeń, które stanowią przeszkodę w codziennym funkcjonowaniu. Dzięki Picture Exchange Communication System (PECS) uczniowie z ograniczoną zdolnością komunikacji zyskują głos, ucząc się interakcji i rozwijania różnych umiejętności. Za pomocą Podejścia Pyramid do Edukacji dostosowujemy klasę do różnorodnych potrzeb uczniów, pomagając im uczyć się skutecznie od samego początku. Tych samych narzędzi używamy, aby pomóc nastolatkom i dorosłym radzić sobie w szkole, pracy i społeczeństwie. Pomagamy im rozwijać umiejętności funkcjonalne, które mogą zastosować do codziennych interakcji i czynności.

Do każdej osoby podchodzimy indywidualnie, najpierw wsłuchując się w to, co dana osoba chce osiągnąć, a następnie wdrażając plan, który najlepiej sprawdzi się w danym zespole. Możemy spotkać się z Tobą w dowolnym miejscu oraz w dowolny odpowiadający Ci sposób – w domu, szkole lub centrum terapii, na żywo, przez Internet, przez telefon, lub w formie konsultacji wideo.

Specjaliści

Poprzez nasze szkolenia i warsztaty dajemy specjalistom narzędzia, których potrzebują, aby od razu rozpocząć nauczanie ich uczniów umiejętności funkcjonalnych. Dzięki podstawom teoretycznym, praktycznym przykładom oraz możliwościom praktycznych ćwiczeń z doświadczonym konsultantem, każdy z naszych warsztatów przygotuje Cię do wdrożenia naszych protokołów. Nasze warsztaty, w których uczestniczą specjaliści z różnych dziedzin, obejmują szeroką gamę tematów. Jakąkolwiek pełnisz rolę i z kimkolwiek pracujesz, naszym celem jest zapewnienie wskazówek, jak dostosować nasze metody do Twojego szczególnego środowiska.

 Nasi konsultanci współpracują ze szkołami i innymi placówkami, aby pomóc im wykorzystać nasze systemy w celu stworzenia lepszych środowisk do nauki. Dając każdemu uczniowi umiejętności funkcjonalne, których potrzebują do radzenia sobie w codziennym życiu, stwarzamy otwarte, interaktywne środowisko do nauki, w którym każdy otrzymuje wsparcie pomagające osiągać swój potencjał. Pomożemy ci w organizacji Twojej klasy oraz przygotowaniu programu terapeutycznego w oparciu o Podejście Pyramid, zapewnimy wsparcie Twojemu zespołowi w ustalaniu i osiąganiu wspólnych celów, a także pomożemy przezwyciężać ewentualne pojawiające się przeszkody.

Rodziny

Zdolność do komunikacji pozwala wszystkim członkom rodziny cieszyć się życiem i stawać się lepszymi we wspieraniu siebie nawzajem. Nasze strategie mają na celu pomagać osobom w osiąganiu sukcesu nie tylko w sali lekcyjnej, lecz również w domu, w społeczeństwie i gdziekolwiek się znajdują, a opiekunowie i rodzeństwo to istotni uczestnicy tego procesu. Nasze narzędzia zaprojektowaliśmy tak, aby były przydatne dla wszystkich członków rodziny i łatwe do włączenia w napiętych grafikach, zapewniając możliwości komunikacji i rozwoju umiejętności przez cały tydzień. Niektóre rodziny współpracują z nami tylko na początku, aby uczeń zaczął się komunikować, z innymi natomiast wypracowaliśmy wieloletnie relacje. Nieważne, ile czasu spędzimy z Twoją rodziną, chcemy pomóc Ci osiągnąć Twoje cele.

Rodzice uczestniczący w naszych szkoleniach uczą się, jak stosować nasze metody poprzez praktyczne porady, demonstracje oraz scenki. Nasi konsultanci poprowadzą Cię przez podstawy teoretyczne i przygotują do stosowania tych narzędzi i strategii z Twoim dzieckiem od zaraz. Zawsze z chęcią udzielimy Ci wskazówek, w miarę robienia postępów, odpowiadając na pytania i pomagając stawiać czoła wszelkim wyzwaniom.