System wymiany obrazków (PECS®) to metoda oparta na nauce podstawowych umiejętności komunikacyjnych, takich jak inicjacja, wytrwałość w przekazywaniu komunikatu, wybór obrazów i budowanie podstawowych struktur zdaniowych. Po opanowaniu tych umiejętności uczeń prawdopodobnie posiada dużą bazę obrazków w Książce do komunikacji PECS. Być może w tym momencie pojawia się potrzeba przeniesienia tych obrazków na aplikację do komunikacji PECS na tablet. Pomieści ona zdecydowanie większe słowniki i pozwoli na dalszy rozwój komunikacji, czy mowy.

Aby zapewnić szybki transfer istniejących umiejętności komunikacyjnych, przejście będzie wymagać od zespołu (rodziców oraz terapeutów) oceny bieżących umiejętności PECS, a następnie analizy różnych funkcji aplikacji w celu dostosowania urządzenia, aby jak najlepiej zaspokoić potrzeby podopiecznych. Konieczne jest zaplanowanie szczegółowego planu działania przejścia z książki PECS na tablet, aby nauczyć podopiecznego, jak i rodziców oraz terapeutów prawidłowego korzystania z nowego urządzenia, jako funkcjonalnego systemu komunikacji.

Szkolenie to jest dedykowane rodzicom oraz zespołom terapeutycznym, wspierającym uczniów, którzy są gotowi na przejście z PECS na SGD, jak i uczniów, którzy obecnie korzystają z tabletu, ale nieskutecznie lub niefunkcjonalnie.

* Prosimy przynieść ze sobą tablet z aplikacją, aby aktywnie uczestnicyć w szkoleniu, ćwicząc różne czynności.

Pokaż szczegóły szkolenia


No online workshops have been found.
No onsite workshops have been found.