Warunek wstępny: PECS Poziom 1

Te warsztaty są idealne dla tych, którzy już wcześniej uczestniczyli w szkoleniu podstawowym PECS i są w trakcie wdrażania PECS.

Dzień 1: Tutaj skupiamy się dokładniej na sposobie realizacji każdej fazy PECS. Omawiamy najczęściej występujące problemy realizacji i wdrażania - w tym problemy rozróżniania obrazków oraz najbardziej aktualne strategie rozwiązywania tych problemów. Uczestnicy doskonalą swoje umiejętności wprowadzania PECS pod okiem konsultanta Pyramid, rozwiązują indywidualne trudności związane z wprowadzaniem PECS, mają także okazję do obejrzenia filmów video z różnych lekcji PECS. Uczestnicy mogą podzielić się z pozostałymi uczestnikami zarówno swoimi sukcesami jak i trudnymi przypadkami. Odpowiadamy na trudne pytania w taki sposób, aby nie ograniczać się tylko do „naprawienia” danej sytuacji, lecz aby dostarczyć odpowiednich narzędzi do efektywnego rozwiązywania problemów w przyszłości. Bardzo mile widziane są kasety video uczestników z procesu wdrażania PECS. Jeśli chcielibyście Państwo zaprezentować swoją kasetę na sesji treningowej, prosimy o wcześniejszy kontakt z Pyramid.

Dzień 2: Tego dnia pracujemy nad zaawansowanymi strategiami zarówno włączenia PECS do komunikacji w życiu codziennym jak i do rozwoju mowy. Omawiamy także dwie ważne umiejętności niezbędne do funkcjonalnego porozumiewania się: odbieranie oraz nadawanie informacji; doskonalimy wprowadzenie tych umiejętności w rozmaite czynności funkcjonalne. Przedstawiamy również propozycje zaawansowanych lekcji nauki języka dla uczniów używających różnych metod komunikacji – modalności takich jak system przetwarzania głosu, języka migowego, mowy itp. Dzień kończy się podsumowaniem informacji związanych w szczególności z możliwościami wprowadzania PECS w ciągu całego dnia. Tematy te są wprowadzane poprzez oglądanie filmów video, dyskusje oraz praktyki w małych grupach.

Pokaż szczegóły szkolenia


No online workshops have been found.
No onsite workshops have been found.