Szkolenie PECS - Poziom 2 ONLINE

Nasza firma   Kontakt  


Szkolenie PECS - Poziom 2 ONLINE

 Te warsztaty są idealne dla tych, którzy już wcześniej uczestniczyli w szkoleniu podstawowym PECS i są w trakcie wdrażania PECS.


Dzień 1.
Tutaj skupiamy się dokładniej na sposobie realizacji każdej fazy PECS. Omawiamy najczęściej występujące problemy realizacji i wdrażania - w tym problemy rozróżniania obrazków oraz najbardziej aktualne strategie rozwiązywania tych problemów. Uczestnicy doskonalą swoje umiejętności wprowadzania PECS pod okiem konsultanta Pyramid, rozwiązują indywidualne trudności związane z wprowadzaniem PECS, mają także okazję do obejrzenia filmów video z różnych lekcji PECS. Uczestnicy mogą podzielić się z pozostałymi uczestnikami zarówno swoimi sukcesami jak i trudnymi przypadkami. Odpowiadamy na trudne pytania w taki sposób, aby nie ograniczać się tylko do „naprawienia” danej sytuacji, lecz aby dostarczyć odpowiednich narzędzi do efektywnego rozwiązywania problemów w przyszłości. Bardzo mile widziane są kasety video uczestników z procesu wdrażania PECS. Jeśli chcielibyście Państwo zaprezentować swoją kasetę na sesji treningowej, prosimy o wcześniejszy kontakt z Pyramid.

Dzień 2.
Tego dnia pracujemy nad zaawansowanymi strategiami zarówno włączenia PECS do komunikacji w życiu codziennym jak i do rozwoju mowy. Omawiamy także dwie ważne umiejętności niezbędne do funkcjonalnego porozumiewania się: odbieranie oraz nadawanie informacji; doskonalimy wprowadzenie tych umiejętności w rozmaite czynności funkcjonalne. Przedstawiamy również propozycje zaawansowanych lekcji nauki języka dla uczniów używających różnych metod komunikacji – modalności takich jak system przetwarzania głosu, języka migowego, mowy itp. Dzień kończy się podsumowaniem informacji związanych w szczególności z możliwościami wprowadzania PECS w ciągu całego dnia. Tematy te są wprowadzane poprzez oglądanie filmów video, dyskusje oraz praktyki w małych grupach.

Czego się dowiesz:
• Poznasz analizę wspólnych problemów z wdrażania PECS
• Jak generować rozwiązania trudnych sytuacji przy wprowadzaniu PECS
• Poznasz metodę jak analizować dzień pod kątem realizacji pełnego programu poprzez stwarzanie okazji i możliwości do porozumiewania się we wszystkich czynnościach
• Jak wdrażać konkretne strategie szkoleń przygotowujących do nauczania koncepcji języka zaawansowanego

 

 

Agenda: dzień 1: 9:00 - 16:00
dzień 2: 9:00 - 15:00

 

 

Profesjonaliści: 1399zł
Rodzice: 899 zł


Kurs spełnia większość wymagań członkostwa ASHA (ang. American Speech-Language-Hearing Association) i/lub BACB (ang. Behavior Analyst Certification Board)


Bieżące szkolenia

Online, Online (Szkolenie PECS - Poziom 2 ONLINE - REJESTRACJA)
08/05/2021 - 09/05/2021

Profesjonaliści: 1,399.00zł
Rodzice: 899.00zł

Picture Exchange Communication System®, PECS®, and Pyramid Approach to Education® are the registered trademarks of Pyramid Educational Consultants, Inc.