PECS Testimonials

Nasza firma   Kontakt  


PECS Testimonials

Click here to submit your own.

Świetne szkolenie. Już nie mogę się doczekać kiedy wrócę do mojej klasy i zacznę wprowadzać PECS moim dzieciakom. Szkolenie to sprawiło, że czuję się podekscytowana na cały rok szkolny.


Idealne przykłady z doświadczeń „prawdziwego życia”


Szkolenie to naprawdę mi się podobało, pomogło mi niezmiernie w pracy z moimi uczniami z głębokim autyzmem.


Byłam już na kilku szkoleniach PECS organizowanych przez firmę Pyramid. Nauczyłam się nowych pojęć, strategii oraz badań za każdym razem. To doświadczenie i wiedza jaką zdobyłam było warte mojego czasu. Naprawdę polecam.


Najbardziej podobali mi się prezenterzy, ponieważ byli niesamowicie sumienni. Doceniam ich wiedzę na temat różnorodnych problemów poruszanych na szkoleniu. Doskonałe szkolenie zawierające mnóstwo informacji.


Cóż za wspaniali prezenterzy!!! Nie mogę się już doczekać wprowadzania  tego protokołu. Poszerzyło się moje pełne zrozumienie PECS. Dziękuję bardzo!


Świetna prezentacja oraz doskonale przygotowane materiały szkoleniowe. Prowadzić 2-dniowe szkolenie jest naprawdę trudno, a Wasi konsultanci zrobili z tego SZTUKĘ!


Niesamowite szkolenie! Jedno z najlepszych w jakim uczestniczyłam od lat!


Cóż za wspaniały zespół ma Pyramid! Cierpliwi, wytrwali i sympatyczni to zaledwie kilka z cech rzucających się w oczy, jak również mistrzowskie opanowanie tematu. Posiadają niesamowite umiejętności rozmowy ze wszystkimi uczestnikami szkolenia. Nauczyłam się bardzo dużo! Podobało mi się naciskanie na to jak inicjować komunikację z każdym uczniem od samego początku! Podobało mi się również naciskanie na „przygotowanie do życia”, dzięki wielkie!


Świetnie zorganizowany czas, teraz czuję się gotowa, aby wprowadzać PECS w mojej szkole. Podobała mi się bardzo pomoc podczas praktyki oraz demonstracje, tempo szkolenia i materiały, to wszystko składało się na znakomitą atmosferę edukacyjną!


Prawdopodobnie było to najbardziej interesujące ORAZ pomocne szkolenie, na którym kiedykolwiek byłam i którym słyszałam.


Konsultanci byli bardzo profesjonalni i przekonujący; prezenterka przedstawiła fazy w bardzo prosty i użyteczny sposób. Podobała mi się pomoc podczas ćwiczeń i że nie było wstydem zadawanie pytań!


Mam nadzieję, że będzie to zalecane we wszystkich placówkach z dziećmi autystycznymi oraz dla wszystkich, którzy z nimi pracują!


Bardzo podobały mi się przykłady filmów pokazujące „niżej” funkcjonujących uczniów. Dużo innych szkoleń skupia się tylko na pokazaniu „wysoce” funkcjonujących uczniów, co sprawia, że każda metoda nauczania wygląda na łatwą i perfekcyjną. Dziękują za przeróżne przykłady!


Naprawdę podobały mi się przykłady filmów z różnych krajów. Nawet pomimo, że nic nie rozumiałam było łatwo dostrzec, że lekcje PECS są uniwersalne. Zdumiewające!


Chciałabym tylko powiedzieć, że ostatnio wzięłam udział w szkoleniu podstawowym PECS. Pracuję w sektorze publicznym i prywatnym od ponad 30 lat i uczestniczyłam w wielu szkoleniach, warsztatach i seminariach. Szkolenie PECS było najlepszym w jakim uczestniczyłam!!! Prezenterzy byli wspaniali, ich połączona wiedza z prezentacją była nieoceniona, ekscytująca, zaraźliwa i inspirująca. Pracowali bardzo ciężko każdą minutę w ciągu dwóch dni szkolenia. Byli konsekwentnie cierpliwi, w dobrym nastroju i cieszyli się, że były zadawane pytania. Dziękuję z całego serca za tak profesjonalnych prezenterów!


Fenomenalne!!! Prezenterka była niesamowicie przekonująca, prawdziwym ekspertem w swojej dziedzinie oraz chętnie odpowiadała na pytania uczestników. Była niesamowicie zorganizowana. Polecam to szkolenie każdemu, kto chce się czegoś nauczyć.


Zasadniczo, PECS pozwala efektywnie komunikować się osobom z autyzmem, podczas gdy inne metody znaczą: „trening komunikacji znowu zawiódł”. Nie potrafię bardziej wyolbrzymić znaczenia tego faktu.


PECS zmieniło życie Pawła. Brzmi drastycznie, ale tak jest. Od lat Paweł nie zrobił postępów w pisaniu, w języku ekspresywnym i receptywnym. Nie imitował dźwięków, nie był nawet zainteresowany próbowaniem rozróżniania dźwięków. W obu przypadkach był sfrustrowany co prowadziło do tego, że stawał się agresywny. Zdecydowałam się na szkolenie PECS, a następnie na roczny program intensywnej terapii domowej. Potrzebował głosu, a PECS mu go dało. Było kilka sesji, gdzie Paweł prosił o jedną rzecz po drugiej trzy godziny. Dla nas to było super! Był szczęśliwy i komunikował się z nami.

Paweł szybko potem wycofywał zdjęcia i używał PECS jako sposób nauki czytania. Nauczył się dzięki PECS swojego imienia, kolorów, liczb, 400 rzeczowników, 50 czasowników, struktury zdania, pełnego proszenia o rzeczy, przedmioty i czynności, komentowania a nawet zaimków. Mogliśmy używać książki PECS lub tablicy PECS w celu nauki ważnych lekcji, jak również planu dnia, żeby mu pomóc mieć kontrolę nad wybieranym przez siebie wzmocnieniem.

PECS jest głosem mojego syna od ponad trzech lat. Paweł pozostaje w większości niewerbalnym dzieckiem, które może kompleksowo i z humorem komunikować się wszędzie i ze wszystkimi. Kiedy po raz pierwszy Paweł został poddany testowi na inteligencję w wieku 3 lat jego IQ wynosiło wtedy 50. Po trzech latach, z pomocą PECS IQ wynosiło 105. Z pomocą PECS Paweł może pokazać, że jest inteligentnym i akceptowalnym społecznie dzieckiem.


Drogi Panie Bondy i Pani Frost,

Jestem pewna, że już słyszeliście Państwo to wiele razy, ale chciałam bardzo podziękować za pracę nad rozwojem PECS. Nasz 3-letni synek był zdiagnozowany jako dziecko autystyczne cztery miesiące temu. Jego nauczyciel, który jest fantastyczną osobą, wraz z PECS wyciągnął naszego synka z „ciemności”. Wiem również, że zdajecie sobie sprawę z tego co mówię, jeśli powiem że zrobiło to olbrzymią różnicę w życiu naszej rodziny i w życiu naszego synka. Oczywiście jest zawsze szokiem dla rodziców dowiedzieć się, że mają dziecko autystyczne i wysłać 3-letnie dziecko do szkoły na cały dzień. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam Wasz program muszę się przyznać, że byłam zbulwersowana (przykro mi bardzo!) kiedy zobaczyłam, że używacie technik behawioralnych, które są stosowane do treningu psów. Jednak teraz widzę oczywiście, że ta sama nauka jest efektywnie używana w obu przypadkach. Dziękuję bardzo za Waszą pracę; zmieniło to nasze życie. Teraz głęboko wierzę w tę metodę i zawsze będziemy bardzo wdzięczni, tak jak wielu, wielu innych. Jeśli mielibyśmy mieć jeszcze jedno dziecko autystyczne, teraz jest właściwy moment, z Wami i z dostępnym Waszym programem. Dziękuję.


Andy i Lori,

Chcielibyśmy podzielić się krótką historią naszego syna Eryka, który ma 8,5 roku i ma autyzm. Spędziliśmy 3 miesiące próbując uczyć Eryka podpisywania się i około 2 miesiące nad systemem wskazywania obrazków. Zdecydowaliśmy się na szkolenie PECS kiedy Eryk miał około 3 lat. Jesteśmy fanatykami PECS. Było wspaniale wiedzieć czego chce Eryk. Stworzyliśmy obrazki PECS dla jego 80 filmów Disneya i dla jego 50 książek Disneya. Z perspektywy czasu, myślę że to była część podświadomego planu dnia, musieliśmy robić około 30 wymian na dzień. Kiedy Eryk doszedł do 30 wymian na dzień, doszliśmy do Fazy 4. Kiedy doszliśmy do Fazy 4 Eryk mógł mówić. Kiedy Eryk miał 5,5 roku doszliśmy do 30 wymian dziennie i dodaliśmy obrazek „Chcę” oraz kilka obrazków z kolorami.

Po kliku miesiącach zaakceptowaliśmy fakt, że Eryk nie będzie już mówił. W poniedziałek dostaliśmy telefon od nauczyciela Eryka z prośbą o przybycie do szkoły i obserwację nowych rzeczy, które Eryk opanował bardzo dobrze. Jechaliśmy do szkoły dumnie ale zarazem ciekawi co możemy tam zobaczyć. Byliśmy całkowicie zszokowani widząc i słysząc mówiącego Eryka. Podczas 20-minutowej wizyty zrobiliśmy 5 albo 6 wymian z paskiem zdaniowym, który Eryk czytał zupełnie niezależnie. To ciągle nie wygląda realnie. Jeśli nie widziałabym na własne oczy i nie słyszała na własne uszy, nigdy nie uwierzyłabym że 8,5 roczne dziecko mogłoby zacząć mówić po raz pierwszy w życiu.

Dziękujemy za wszystko co robicie dla dzieci autystycznych. Widziałam przez ostatnie kilka lat mnóstwo dzieci, które osiągnęły ogromny sukces z PECS.


PECS,

Dziękuję bardzo za stworzenie szkolenia PECS tak interesującym i pomocnym. Jestem mamą trojga dzieci z syndromem Downa. Szukaliśmy sposobu na poprawę umiejętności porozumiewania się dla naszych dzieci  i pomyślałam, że PECS będzie idealnym narzędziem dla całej trójki. Mój mąż, 11-letni syn i ja zaczęliśmy dzisiaj wieczorem trening z moim 6-letnim synem, Benjaminem. W ciągu 10 minut łatwo opanował Fazę I i II i chodził za nami po całym domu ze swoją książką do komunikacji PECS i obrazkiem w ręce, śmiejąc się przez czas. To było cudowne! Jesteśmy na Fazie III jutro. Jako mama, która została w domu, naprawdę lubię PECS, ponieważ jest łatwe do wprowadzania i skupia się na umiejętnościach funkcjonalnych, zamiast na sprawdzaniu rzeczy z jakiejś listy. Jako licencjonowany psycholog kliniczny, podoba mi się, że jest to oparte na zasadach behawioralnych i wykorzystuje pozytywne wzmocnienia.

Wasz entuzjazm i wiedza na tematy poruszone na szkoleniu były produktywne i zabawne! Dziękuję za współpracę w organizacji szkolenia oraz za włożenie mnóstwa energii co sprawiło, iż szkolenie miało pozytywny wpływ na wszystkich uczestników!

Niech Was Bóg błogosławi.


Picture Exchange Communication System®, PECS®, and Pyramid Approach to Education® are the registered trademarks of Pyramid Educational Consultants, Inc.